Każdy z nas marzy o tym, by mieć własny skrawek zieleni – niezależnie czy przed domem, blokiem, czy może na działce. Odpowiednie zagospodarowanie ogrodu uczynić może z niego przestrzeń do wypoczynku – w pracach konstrukcyjnych doskonale sprawdzi się wykorzystanie poliwęglanu trapezowego. Obecnie jest on jednym z najpopularniejszych materiałów budownictwie. Znajduje swoje zastosowanie zarówno w ogrodach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Stosowane jako doskonały zamiennik szkła, przez wielu uważany jest za trwalszy, bezpieczniejszy i lepszy jakościowo. Najczęściej płyty poliwęglanowe trapezowe zobaczyć można jako zadaszenie altan ogrodowych.
Niezwykłe właściwości atrakcyjnego cenowo materiału
Jako najlepszy zamiennik szkła, poliwęglan trapezowy doskonale przepuszcza światło – należy wziąć jednak pod uwagę fakt, że o jego poziomie przepuszczalności decyduje ilość warstwy i sam rodzaj materiału. Poliwęglan trapezowy jest też lekki, przez co wyjątkowo łatwy w montażu, a także bezpieczny w przypadku uszkodzenia – nie tłucze się, jeżeli się w niego uderzy, a także jest wytrzymały na zniszczenia mechaniczne. Poliwęglan trapezowy na dach jest wymieniany wśród najlepszych rozwiązań praktycznych – wyprzedza przy tym szkło, pleksi czy jakiekolwiek inne rozwiązanie. Szklarnie i ogrody zimowe wykonane z poliwęglanu przetrwać mogą latami, jeżeli górna warstwa poliwęglanu pokryta jest powłoką przeciwko niszczącemu działaniu światła UV. W dodatku materiał ten jest bardzo estetyczny, dzięki czemu pasuje do każdego ogrodu. Poliwęglan trapezowy jest łatwy w obróbce – można go ciąż, frezować, wiercić. Wysoka izolacja termiczna i akustyczna to kolejne z ważnych zalet tego materiału – dlatego często jest on stosowany również jako ekran akustyczny czy nowoczesne ogrodzenia (chociaż ten trend dopiero dociera do Polski).
Od koloru do wyboru. Wiele odsłon płyty poliwęglanowej
Poliwęglan trapezowy przybrać może wiele kolorów, jednak najpopularniejszy model to ten bezbarwny, gdyż najlepiej imituje on szkło. Takie płyty trapezowe mocuje się na łatach ułożonych prostopadle do długości płyt, zaś odległość między łatami to około 50-60 cm. Dobrym wyjściem jest pomalowanie konstrukcji w miejscach styku z płytami, używając do tego białej farby. Podczas montażu polecamy wziąć pod uwagę fakt, że płyty wykonane z poliwęglanu trapezowego rozszerzają się pod wpływem temperatury, dlatego też warto wywiercić dziurę o średnicy większej niż śrubka, którą wkręcamy. Poliwęglan trapezowy od Mediplex jest materiałem, który doskonale spełni nawet najwyższe oczekiwania wymagających klientów. W razie jakichkolwiek pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu – nasi eksperci służą poradą z zakresu materiałów i ich montażu, a także odpowiedniego dbania o ich kondycję. Gwarancja bezpieczeństwa w transporcie oraz jakości zamówionych produktów? Masz to jak w banku!