Daszki nad drzwi, tarasy i balkony wykonane z poliwęglanu komorowego i litego są coraz bardziej popularniejsze. W dużej mierze wynika to przede wszystkim z zalet tego materiału, wśród których można wymienić wytrzymałość, sztywność i odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wieloletnie użytkowanie powoduje, że liczba zastosowań płyty z poliwęglanu komorowego stale rośnie. Do niewątpliwych zalet materiału należą również niska waga oraz łatwa konstrukcja. Poliwęglan komorowy stanowi materiał, który jest powszechnie stosowany w budownictwie – czy jednak wiesz, jak prawidłowo je zamontować?

Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas montażu płyty z poliwęglanu komorowego

Montaż poliwęglanu komorowego powinien zawsze odbywać się według zaleceń producenta – płyty wykonane z tego materiału można zakładać zarówno na drewniane krokwie, łaty czy profile aluminiowe. Podczas montażu płyty z poliwęglanu komorowego należy zwrócić szczególną uwagę na to, by płyty montowane były kanalikami po spadzie; czyni je to mniej narażonymi na zabrudzenia. Ponadto, warto zwrócić uwagę na konstrukcje łukowe, płyty wyposażone w specjalne warstwy UV czy nawet miejsce przechowywania płyt z poliwęglanu. Jak widać, montaż nie zawsze jest prosty; bez doświadczenia konstrukcyjnego nie ma się pewności co do samej trwałości tego typu budowli. Zaleca się, by montaż każdej płyty z poliwęglanu komorowego odbywał się przez wysoko wyspecjalizowaną ekipę budowlaną (pozwala to na uniknięcie błędów, jakie mogą zdarzyć się mniej doświadczonym osobom); w trakcie jego trwania należy zwrócić uwagę na aspekty takie jak:

  • właściwe wiercenie;

  • zabezpieczenie kanalików;

  • odpowiedni sposób cięcia płyt.

Do montażu zawsze należy wybrać odpowiednie śruby montażowe; otwory w płytach wierci się za pomocą zwykłych wierteł do metalu, uważając na to, by nie wywiercić otworów zbyt blisko brzegu płyty. Cięcie płyty z poliwęglanu komorowego przebiegać może z użyciem brzeszczotu z drobnymi zębami lub piły tarczowej. Istotne, by podczas cięcia nie poruszać płytą, gdyż może ona ulec postrzępieniu; dobrze jest korzystać przy tym z podparcia, ponieważ wyeliminuje ono wibracje. Samo łączenie płyt z poliwęglanu można wykonać na kilka różnych sposobów; spory wybór zależy przede wszystkim od miejsca połączenia. Praktyczne jest łączenie z użyciem profili aluminiowych górnych oraz dolnych za pomocą odpowiednich uszczelek. Wybór sposobu montażu ma znaczenie – przekłada się on na trwałość danej konstrukcji.

Jakościowe płyty z poliwęglanu komorowego znajdziesz w Mediplex!

By móc w pełni cieszyć się trwałą, funkcjonalną oraz estetyczną konstrukcją, ważne jest zainwestowanie w wysokogatunkowe płyty z poliwęglanu komorowego. W Mediplex posiadamy jakościowe materiały, które odpowiadają zarówno wymaganiom wielkich przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych. Możliwość zastosowania tego rodzaju materiału jest niemalże nieograniczona – a wszystko to dzięki jego właściwościom. Nie bez powodu poliwęglan komorowy cieszy się ogromną popularnością w budownictwie i przemyśle; płyty z poliwęglanu komorowego można stosować w dużych obiektach oraz w małych, przydomowych wiatach bądź zadaszeniach. Już dziś zdecyduj się na płyty z poliwęglanu komorowego stworzone na specjalne zamówienie!